Képzési tájékoztató
OKJ azonosító szám: 53 861 10
Képzési program nyilvántartásba vételi száma: E-000668/2014/A003
1. A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:
A tűzvédelmi főelőadó feladata elsősorban a legveszélyesebb tűzveszélyességi szintű gazdálkodó szervek, létesítmények tűzvédelmével kapcsolatos szakfeladatok önálló ellátása, a beosztottak munkájának segítése, irányítása. A létesítmény tűzvédelmi viszonyainak értékelése, szabályozása, tervezése, irányítása, szervezése, vezetői döntések előkészítése, a végrehajtás ellenőrzése. Munkavállalóként vagy szolgáltatóként végzi gazdálkodó szervezet szakszerű tűzvédelmi igazgatását.
A hivatásos katasztrófavédelmi szerveknél, az önkormányzati és létesítményi tűzoltóságoknál, az önkéntes tűzoltó egyesületeknél, valamint az ez irányú szakágazatokban foglalkoztatottak szakmai képesítési követelményeiről és szakmai képzéseiről szóló 9/2015. (III. 25.) BM rendelet alapján a tűzvédelmi főelőadó szakképesítés-ráépülés a gazdálkodó szervezeteknél tűzvédelmi szakágazatban foglalkoztatottakra vonatkozóan felsőszintű szakmai képesítésnek minősül, így ilyen szintű képesítéssel rendelkező személyt kell foglalkoztatni (többek között) abban az esetben, ha:
a) a gazdálkodó szervezet főfoglalkozású létesítményi tűzoltóság működtetésére kötelezett,
b) a gazdálkodó szervezet robbanásveszélyes osztályba tartozó anyagot állít elő, dolgoz fel, tárol és az egy telephelyen előállított, feldolgozott, tárolt anyag együttes, egyidejű mennyisége meghaladja az 5000 kg/liter mennyiséget,
c) a gazdálkodó szervezet tűzveszélyes osztályba tartozó anyagot, terméket tárol és az egy telephelyen a szabadtéri és az épületen belüli tárolásra szolgáló, összesített alapterület meghaladja a 10 000 m2-t, vagy
d) a gazdálkodó szervezet olyan épületrészt, épületet üzemeltet, vagy bérel,
da) amelyben 500 főt meghaladó befogadóképességű helyiség található,
db) amely összesített befogadóképessége meghaladja a 2000 főt, vagy
dc) amelyben menekülésben korlátozott személyek elhelyezése, ellátása, kezelése, nevelése, oktatása, gondozása történik és e személyek egyidejű létszáma meghaladja a 100 főt.
Amennyiben a gazdálkodó szervezetnél a tűzvédelem ellátása szolgáltatás igénybevételével történik, a szolgáltatást végzőnek az adott szolgáltatáshoz e jogszabályban meghatározott képesítéssel kell rendelkeznie.
2. A bizonyítványban a szakképesítés megnevezése: Tűzvédelmi főelőadó
3. A képzés megkezdésének feltételei:
3.1 Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
3.2 Szakmai előképzettség: 52 861 10 Tűzvédelmi előadó szakképesítés
Korábbi eredményes szakmai követelménymodulok, szakképesítések | Jelen szakmai és vizsgakövetelmények szerint megfeleltetett szakmai követelménymodulok | ||
0785-06 | Tűzvédelmi előadó feladatai | 10396-12 | Tűzvédelmi előadó feladatai |
52 8915 02 | Tűzvédelmi előadó | 10396-12 | Tűzvédelmi előadó feladatai |
53 8915 1 | Tűzvédelmi előadó I. | 10396-12 | Tűzvédelmi előadó feladatai |
4. A képzési idő: 200 óra (Az előzetesen megszerzett tudástól, illetve annak beszámításától függően változhat.)
Mindösszesen 24-26 oktatási nap.
A képzési napok tervezett beosztása: péntek-szombat (08.00-17:30) [1].
5. Az ismeretek ellenőrzési rendszere
A tanulmányi időszakban a foglalkozásokon folyamatosan, valamint a tananyagelemek zárásakor tudásszint mérés történik.
A képzést lezáró modulzáróvizsgákat követően a szakmai vizsgát az OMKT KFT. mellett működő szakmai vizsgaközpont bonyolítja le. A vizsga helyszíne az OMKT KFT. által szervezett oktatás helye.
6. A tanfolyammal és a vizsgával kapcsolatos díjak:
A képzési díj az előzetesen megszerzett tudástól, illetve annak beszámításától függően változhat. A képzési díj tartalmazza a modulzáróvizsga díját, nem tartalmazza azonban a szakmai vizsga díját.
A tanfolyam képzési díja, előzetes tudás beszámítás nélkül: 138.000 Ft/fő. (részletfizetést biztosítunk)
Vizsgadíj: előreláthatólag 40.000 Ft/fő
A költségeket a 12056008-01598976-00100004 számlaszámra utalandó. Az utalás közlemény rovatába a résztvevő nevét, és a tanfolyam megnevezését kérjük feltüntetni.
A képzésre 2021. március 12-ig lehet becsatlakozni!
A veszélyhelyzet ideje alatt megtartott online órák sikerességének figyelembevételével, a képzés hatékonyságának növelése érdekében, az induló tanfolyamainknál a hagyományos “kontaktórás” képzés mellett a távoktatás képzési módszereit is alkalmazni fogjuk. Ezzel lehetőséget biztosítunk az esetleges tanórai hiányzások pótlására is.
A tanfolyammal kapcsolatban tájékoztatást ad:
Schneider-Nagy Ildikó oktatásszervező
Telefon: 06 1 463 1192
Mobil: 06 30 631 9560
E-mail: omkt@omkt.bme.hu
[1] A tanfolyamokat minimum 15 fő jelentkező esetén indítjuk.